Hakkımızda

BEYFOT Beyşehir Fotoğraf Topluluğu 

Beyşehir Fotoğraf Topluluğu 2010 yılında Seyit KONYALI ve Gökalp BİLİCİ isimli fotoğrafçılar tarafından yaşadığımız coğrafyanın turizm ve tanıtımına katkıda bulunmak ve günümüzün yaşam şartlarını kayıt altına alarak gelecek nesiller ile günümüz yaşantısı arasında köprü  kurmak amacı ile oluşturulmuş bir topluluktur.

 
Topluluk kısa sürede eğitim çalışmalarına başlamış, açtığı temel fotoğraf eğitim kursları ile yeni fotoğrafçıların yetişmesini ve bölgede fotoğraf kültürünün oluşmasını sağlamıştır.

Beyfot tarafından 2011 yılında ilçemizde yapılan  Beyşehir fotoğrafçılar buluşmasında Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçıları ilçemizde ağırlanmış ve  büyük bir organizasyona imza atılmıştır.

Beyşehir ve bölgesi tarihi, coğrafyası ve fotoğrafik açıdan zengin olması sebebi ile her dönem fotoğrafçıların ilgi odağı olmuştur . Bu kapsamda da topluluğumuz süreklilik esasına dayalı olarak bölge dışından fotoğrafçıları bölgemizde ağırlamakta ve bu buluşmalarda gösteri ve söyleşilere yer vermektedir. Etkileşimler bununla da yeterli kalmayıp topluluk üyesi fotoğrafçılar başka illerde açtıkları sergiler ve fotoğraf söyleşileri ile tanıtıma devam etmektedirler. 

2016 yılı itibari ile BEYFOT Beyşehir Fotoğraf Topluluğu olarak yeni bir sürece girilmiş, bölgemizin zenginliklerinin ve oluşan fotoğraf kültürünün daha etkin kullanılması amacı ile çağın gerektirdiği yenilikler ve teknolojiyi kullanım alanları gözden geçirilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Toplumun estetik olmayan ve gelişigüzel fotoğraf tüketiminin önüne geçilerek estetik ve güzel eserler ortaya çıkaran bireyler olması için eğitim çalışmalarına yer verilecektir.

Teknolojinin daha etkin ve verimli kullanılarak bölgemizin güzelliklerinin büyük kitlelere ulaştırılması amacı ile  fotoğraf eğitim alanının kapalı kapılar arasından çıkarılarak cep telefonu ile günlük hayatta fotoğraf çeken insanlar da dahil yaşamın her alanına yayılması ve bu sayede daha çok insanın fotoğraf kültürü ile buluşturulması önceliklerimiz arasındadır.

Sürekli eğitim sistemi ile Beyfot bölgemizin yaşam şartlarını, tarihi ve coğrafi güzelliklerini kayıt altında tutarak  ilçemizde fotoğraf sanatına katkıda bulunan bir topluluktur.